11 Schiedam insgelijks op de Staatsvergadering in den Haag beschreven geweestom te voorzien in de beveiliging van de baringvisscherij in de Noordzee tegen do Schotsche ka pers. M. S. Beschrijv. van Schiedambl. 92. Den 7 van Oogstmaand is door de Staten van Bolland, de som van zes duizend zes honderd gulden ingewilligd in bet belang van de haringvaartten einde die tegen de ka pers te beveiligen. Den 13 van dezelfde maand is bij afkondiging te Schiedam bevolen dat de haringbuizen niet in zee zouden loopen alvorens de oorlogschepen, waarmede liet Schiedamsche Cogge-schip ook bedoeld werd gereed zouden zijn en uit gerust om in zee te gaan. Den 19 van Slagtmaand hoeft Keizer Karel V in de ste den Delft, Leiden Rotterdam Schiedam 's Gravenhage en omstreken doen afkondigen en bij plakaat scherpelijk bevolen dat zijdie eenige penningen of oortjes, door de II. Geestmeesters van Delft geslagenbezatendie niet meer zouden vermangelen noch uitgevenmaar die zenden aan de Regering van Delft, om er goed geld voor te ont vangen verbiedende op zware straffen nooit weder zooda nige penningen te munten. Een en ander werd den laatsten van Slagtmaand te Schiedam afgekondigd. Handvest, enz. van Schiedam, No. CXLIV. BleijswijliBeschrijv. van Delft, bl. 503. Nieuwe Beschrijv. van Delft, bl. 458459. 1549. Bij den aanvang van dit jaar stelden die van Amsterdam ter dagvaart voordat de Koning van Denemarken de tol len in den Sond aanmerkelijk verhoogd had.cn van Wijn en Haring, waarvan tot nu loc niets betaald was, tol had doen

Schiedams Jaarboek | 1861 | | pagina 83