ponden Holl. (1). Of do vele beroofde burgers even als de adolijke van Spangen schadevergoeding kregen wordt nergens gemeld. Een verraderlijke aanslag der Hoekscben op Gouda mislukte. Te gelijker tijd bad er ook eene schermut seling tusschen de Rotlerdamsche soldaten en eenige Schiedammers plaats bij gelegenheiddat de laatstgenoem den eenige wagensmet haverrogge en anderen leeftogt beladen van Delft naar Schiedam voerden. Zoodra toch de Hoekscben van deze levensmiddelen de lucht kregen, trok hunne bezetting van Ouderschie daarop af, en achter- baalde het transport op den weg tusschen Ketel en Schiedam. Er ontstond een hevig gevechtwaarin aan beide zijden dapper gevochten werd. De zwaar beladen en traag voort gaande wagens reden inmiddels door naar de Ketelpoort, waar de meeste behouden binnen gebragt werden. Eenige werden echter door de Hoekscben veroverd en zelfs gelukte het hun bijkansom te gelijk mot de wagens de stad bin nen te dringen. Op het hooren van een gestadig geweervuur kwamen evenwel de Schiedamsche schutters in grootcn getale bij de poort ter hulpen noodzaakten den vijand om af te trekken. Met eenigen (hoewel geringen) buit keerden de Hoekscben naar Ouderschie terug, nadat zij twee huizen (1) v. Alk., bl. 184. TAde Sententie van den Hovewaar- hij heer i'n. van Spangen vergoedingh werd toegewezen over de schade aan zijn slot geleden. V. Alk., bl. 333 en verv. Bijlage I, ook in de M. S. Bijlagen en Bewijsstukkenbe- hoorendetot deBeschrijving van SchiedamdoorVwcK., bl.17 en verv., onder den titel: Sententie van den Hove van Holland, waarhij de Staten van Holland gecondemneert werdenaan Philips van Spangen te hetalen zoodanige schade, als hij door den oorlog en 't innemen der stad Botterdam aan zijn Huizing van Spangen had geleden. 28 Julij 1501.

Schiedams Jaarboek | 1863 | | pagina 103