40 8 Mei. In den namiddag van lieden ontstond brand in liet nabij deze stad gelogen dorp Ketliol; de vlammen, door een sterken Noordenwind voortgezweept, vernielden 18 grootere of kleinere huizen, waardoor het zuidelijke gedeelte van het dorp des avonds in puinhoopen verkeerd was. De liefdadigheid der landgenooten lenigde weder schitterend deze groote ramp. 15 Dito. Het bovengedeelte van de Stads-Vleeschhal, daartoe aangewezen, werd heden voor de eerste maal, als noodkerk, door de Roomsch Catholieke gemeente gebezigd. 10 Dito. Eerst heden ontdekte men een enkel blaadje aan sommige boomen. 18 Dito. Des avonds ten 7 ure zag men hier, te midden eener mengeling van schoone regenboog-kleuren, oene bij-zon ter linkerzijde van de ware. 11 Junij. Een luchtbol, in welks schuitje menschen zigtbaar waren, heden te Rotterdam opgelaten, dreef des avonds ten 6 ure, in eene westelijke rigting, statig over deze stad. 18 Dito. Heden namiddag werd van de werf de Nijverheid, het Campagne barkschip Paul Johan, met goed gevolg van stapel gelaten. 9 Julij. Heden namiddag van 5 tot G ure woedde alhier een zware donderbui van een hoos vergezeld, waarbij do ijzeren schijven der seinpalen van den spoorweg aan dit station en te Torendijk vernield werden. 14 Dito. Aan de nieuwe sleephelling alhier werd lieden het eerste schip opgehaaldzijnde de Russische bark Ilioma. 19 Dito. Des namiddags ten 3 ure werd van de werf de Lelie, het barkschip 11. Liduina te water gelaten. 1 Augustus werden door do twee jongste weesjes de eerste steenen gelegd van het lo bouwen nieuwe Weeshuis voor de Roomsch Catholieke gemeente alhier.

Schiedams Jaarboek | 1864 | | pagina 122