47 23 Dito. Heden morgen van 7 tot 9 ure woedde eene zware donderbui, vergezeld van regen en hagel; nabij deze stad, in Nieuw-Mathenesse, werd een paard door den bliksem gedood. C September. Heden had alhier het eerste sterfgeval aan de weder verschenen Cholera plaats. 26 Dito. Hevige storm uit het Westen, reeds den vorigen dag uit het Zuidwesten aangevangen; vele molens zonder zeilen malende leden schade aan de hekken; ook in de Plantaadje was de verwoesting algemeen, zware boomen werden geveld en van takken beroofd. 2 October. Des avonds ten 9 ure woedde een zware hagelbui met storm en bliksem; ten Noorden van hier rigtte deze bui groote schade aan. 4 November. Sedert 6 September werden alhier door de cholera aangetast 207 menschen, van welke 147 aan die ziekte zijn overleden. Dito. Heden werd de eerste dienst voor de Roomsch Catholieke gemeente verrigt in het benedengedeelte der Vleeschhal, hetwelk op eene zeer doeltreffende wijze tot noodkerk was ingerigt. 28 Dito. Op dezen en den volgenden dag werd in het gebouw Musis Sacrum cone tentoonstelling gehouden van voorwerpen voor eene loterijten behoeve der nagelaten betrekkingen van overledenen aan de Cholera alhier. Dito. Het buitenwater was voortdurend zoo laag dat men heden door het openen der ebdcuren van de sluis alhier, de Schie mot verval van een half el liet afloopon. 4 December. Door de langdurige buitengewone wind stilte, werden sedert geruirnen tijd de granen aan den nieuw gebouwden stoommolen gemalen. 14 Dito. Des avonds, woei een hevige storm uit het Noord-oosten, waarbij van do molens de Kameel en de Palmboom roeden werden afgeworpen.

Schiedams Jaarboek | 1864 | | pagina 123