4 water, Schoonhoven, Woerden, Dordrecht, Enkhuizen Medemblik, Gorinchem, Heusden, Hoorn, Alkmaar, Geer- truidenbcrgMonnikkendamEdam, Amsterdam, Wesop, Muiden, Kaarden, Gouda, Rotterdam, Delft, 's [lage. Leiden cn Haarlemallen den impost zuiver hadden opge- bragt tot eene som van 18527 ponden, 5 schellingen en een denieren zijn de collecteurs van Schiedam en Heu- Icelutnovermits hunne rekeningen niet in orde waren naar huis gezonden. J. de Riemer, Beschrijving van 's [lage, 1 dl., bl. 394. Men luidde in dit jaar ook te Schiedam de klokken over het sterven van Johanna van Arragon Koningin van Spanjede moeder des Keizersdie hij wegens krankzin nigheid had moeten opsluiten. Den 25 van Wijnmaand deed Keizer Karel V afstand van het grafelijk gebied over Rolland enz., ten behoeve van zijn zoon Philips van Oostenrijk die in het jaar 1547, als toekomstige Graaf van Holland, hij overlijden van zijn vader, was uitgeroepen. 1556. Is, hij de Edelen en Steden, in overleg genomen om 's lands imposten op eenparigen voet te doen heffen. Zij vonden het goed die in de steden te verpachten. Men ont wierp vervolgens een Instructie voor de commissarissen uit do edelen en steden die ze doen zouden. Bij resolutie van den 18 van Louwmaand zijn die van Delft en Leiden met den heer Willem van Lokhorst gecommitteerd om de verpachting te doen binnen Delft, Leiden, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingenden Haag, Woerden en Oudewater. Men begon met het doen daarvan kort na Paschen. Er is bevonden, dat er in het eerste jaar verre over de veertig duizend ponden meer

Schiedams Jaarboek | 1864 | | pagina 80