8 Eland Adriaansz. van der Elst, BurgemeesterSebas- tiaan Teunis Verwel, Vroedschap en Mr. Jan Jooste Pesser van Velsen, Pensionaris van Schiedam, verschenen wegens die stad in deze vergadering. M. S. Beschrijv. van Schiedam, hi. 93. In Oogstmaand verloden Burgcmeesteren en Regeerders der steden en vlekken van Delft, Botterdam, Schiedam, Briel, Enkhuizen, Warmer, Jisp en Grootenlroekals representerende liet gansche ligcliaam der gemelde groote vissctierij, een obligatie, waarbij zij bekenden ontvangen te hebben, uit handen van Aerdt Coebel, Ontvanger van do Staten van Bolland, eene som van 8000 ponden van 40 grooten tegen den penning twaalf ten behoeve van meer gemelde visschcrijtot uitrusting van 6 oorlogschepen ter bescherming en beveiliging van de haringvaart. Mr. J. van der Einden, Regist. der Dagvaarden. Dit jaar had men hier te lande een gezegenden en vrucht baren oogst van granen. 1558. In dit jaar vond men zich genoodzaakt nieuwe toerus tingen ter zee te maken, wegens het overgaan van Calais in Frankrijk, dat aan de Engclschen door de Franschen in bet begin des jaars was ontweldigd, en van waar men bevreesd was voor den krijg en roovcrij te water. Door Enkhuizen werd liet schip Pancras mot 50 en nog een ander, St. Maarten genaamd, met 80 mannen in zee gebragt, onder bevel van de Kapiteins Gelant Danielsz van Schiedam en Sweers Pietersz. Brand, Bistor. van Enkhuizen, hl. 107, 108. Den 10 van Herfstmaand verbood Koning Philips, bij

Schiedams Jaarboek | 1864 | | pagina 84