11 Op den 5 van Herfstmaand zijn de Gecommitteerden van de groote visscherij van vvege Schiedam, op de staats vergadering te 's Hage verschenenom te delibereren over de uitrusting van vijf oorlogschepen ter bescherming van de haringbuizen tegen de zeeroovers. In welke vergadering mede besloten is, om do gedeputeerden van Rotterdam en Schiedam namens de voornoemde groote visscherijten koste van den lande, naar Brussel tot de Landvoogdes te zenden, ten einde de goedkeuring te verzoeken tot het uit rusten van vijf oorlogschepen en eene subsidie van 10,000 gulden. Mr. Jacob van den Einde, Regist. 1503. Den 23 van Grasmaand heeft Koning Philips de wang- meesters van DelftLeidenGoudaRotterdam en Schiedam bevolen hun gewigt te justeren naar het Keulscho gewigt, dat is te zeggen, vijf pond ligter te maken. M. 5. Be- schrijv. van Schiedam, hl. 93 verso. Den 27 van dezelfde maand werd bij aanschrijving van den llove van Bolland, aan alle llollandsche kloosters uit genomen de vier Aalmoesbiddende Orden(waaronder de kloosters van Schiedam mede waren begrepen) bevolen alle maanden aan 's lands kantoor honderd gulden te bren gen om daarmede te helpen onderhouden drie Nederlandsche Bisschoppon en drie Doctoren in de Codgelecrdheidzoolang zij op het Concilie van Trente zouden zijn. De tijding van de overwinning door het leger van Koning Philips op do Moorenvoor do stad Oran in Afrika bevochten, bragt zoo veel vreugde in 's Konings Nederlan den te weeg, dat die van Schiedam hunne blijdschap, in Bloeimaanddoor het luiden der klokken te kennen gaven. 1564. Den 1 van Sprokkelmaand stichtte Mr. Servaas Pietersz.

Schiedams Jaarboek | 1864 | | pagina 87