- T 12 Fabry lij uitersten wilhet Oude-Mannenhuis te Schiedam. Handvesten enz. van SchiedamN. CXL VII. Den 21 van dezelfde maand stelde Koning Philips bij gepubliceerd plakaat vast, dat geen borgen voor een schuld met onderpand of hypotheek aansprakelijk zouden zijnvoor en aleer dat hypotheek uitgewonnen en verkocht wasen dan voor hetgeen nog aan die schuld te kort kwam. In Grasmaand maakte men in Holland zwarigheidom een scherp plakaat af te kondigenwaarbij iemanddie in geen maand ter kerke was geweeststrafbaar werd ver klaard. Itepert. der Plak., bl. 116. Koning Philips voornemens zijnde, om de uitspraak van het Concilie van Trente in Holland te doen publiceren, zond de copie van dat Concilie aan den Stadhouder, Presidenten aden van den Hove van Justitie, en die weder aan alle steden van Holland en West- Vrieslandom van hen te vernemen of in de genoemde decision van die Kerkverga dering iets was, dat voor de hoogheid des lands nadeelig konde zijn. Den i van Oogstmaand is te Schiedam afgekondigd een nader en vermeerderd plakaat en ordonnantie op de haring vaart en grooto visscherijten verzoeke van Burgemeoste- ren en Schepenen der zeesteden van Vlaanderen en Holland die zich met de haringvaart geneerdenwaaronder Schiedam toenmaals wel een van do voornaamsteu was. M. S. Be- schrijv. van Schiedambl. 93 verso. In dit jaar had men hier te lande een zeer strengen win ter, daar het van de week voor Kerstijd tot het begin van Lentemaand des volgenden jaars zonder ophouden vroor,

Schiedams Jaarboek | 1864 | | pagina 88