18 waarde de scliim van don geweldenaar langs zijne veslen rond. Het volk liceft zijn verlossingsfeest gevierd en allerwegen in het land is de betuiging vernomen, dat wat politiek inzigt het onze zijwij allen slechts één dool kennen en naar één wit streven het heil van Nederland onder de regering van den stamonder wiens lommer deze Staat als uit het niet verrezen is. Dat wij eenige regelen over het November-Feest schrij vende, dat feest in al zijne volheid begroeten in het Vorste lijk 's Gravenhagekan niemand bevreemden, die den 17. November 18G3 met ons het Willemspark binnen trad. Wij spreken van geen tooi of sieraad, waar wij mot zoo vele gedachten en gewaarwordingen te doen hebben en waar het gevoel zoo innig en diep te genieten heeft. Wat sym pathie haddon de forsche toonen niet reedswaarmede Marnix van sint Aluegonde's geliefkoosd Wilhelmus van Nassouwen ons de ooren trof en allerwegen hot luchtruim kliefden. En schoon wij niet belmoren tot lien, die zijn gesteld op wapen en kanontoch deed ons het gezigt goed op de krijgers, die onder dat lied mot fiere houding aanruktentoch kunnen wij het ons verbeelden hoe de krijgsman den moed voelt aanwakkeren bij het liooren van het lied ter eere van zijn Vorst en Vaderland gedicht, en boe dat lied hem met verlangen naar het worstelperk doet voorwaarts gaan. Maar dit was bier liet geval nietNoen nadat de Vorston en Vorstinnen van Oranje het Willemspark hadden bereikt en onder de luide begroeting eencr tallooze menigte hadden plaats genomentrad geen veldheer met ontblooten zwaarde te voorschijn om hot commando te doen hooren maar een bode des vredes betrad het eenvoudig spreekgestoelte tegen over de koninklijke zitplaats opgerigt. Het was eene treffende handeling toen de vorst van Neêrlands kanselredenaren opgetreden alvorens zijne toe spraak te beginnente midden dezer groote en verschillende

Schiedams Jaarboek | 1864 | | pagina 94