20 Hoeren gecommitteerde Radenopdat daaruit predikanten, schoolmeesters en kerko-dienaars konden worden betaald." Den 23 van Bloeimaand zijnbij resolutie der Heeren Staten van Holland, genomen in hunne vergadering te Haar lem, alle konventen kloosters, gebouwen, gronden erven cri eigendommen der geestelijkheid aangeslagen ten behoeve eri gebruik van de steden zoo hier als elders gelegen. Handvesten enz. van Schiedam N. CLIV. In Gras- en Bloeimaand zijn de IJssel- en Maasdijken tusschen GoudaRotterdamDelfsliaven en Schiedam (daar zij, om de belegering van Leiden, door het water, op te doen brekenwaren doorgestoken) met zeer groote kosten hersteld. M. S. Heschrijv. van Schiedam, bl. 97. Den 26 van Zomermaand kwam de Prins van Ohanje mitsgaders zijne Gemalin en hofgezin te Schiedam, en werd door de Magistraat met zeer veel achtingnaar haar klein vermogenonthaald. Den 9 van Wijnmaand was de staatsvergadering der groote en kleine steden van Holland en West-Vriesland binnen Gouda bijeenalwaar onder anderen geordonneerd werd dat de justitie in de dorpen of ten platten lande voortaan niet met een azing en burenmaar met schout en schepe nen (even als men in Kenncmerland deed) zoude geadmi nistreerd worden. Den li van Slagtinaand is te Schiedam in de lucht gezien, omtrent den vijftienden graad des Steenboks, eene staart ster zij strekte hare roede uit van het Westen naar het Oostenzich maansgewijze naar het Zuiden buigende. Eerst vertoonde zij zich vurig en rooddoch verbleekte daarna

Schiedams Jaarboek | 1865 | | pagina 100