31 stondeon zijn alzoo met de stad bodens vooruijt stapvoets over den Dam en Kelolstraat gereden tot de Kctelpoort en buijten dezelve tot aan de brugwelke over de sloot langs de Dammelaan is gelegd, alwaar de Hr. uijt de koet zen zijn gestapt, en met de bodens vooruijt gegaan agter de linien tot aan de regter vleugel en vervolgens alsoo voor bij bet front onder het slaan der trommen tot aan bet eijnde der linker vleugel de wapenschouwing gedaan en van daar sig geretireert naa de tent, welke van stadswege aldaar was opgeslagen en sig voor dezelve geposteert hebbende zoo zijn de manoevres door de Schutterij gedaan't welk verrigt zijnde zoo heeft de President Capiteijn sig vervoegt aan de Tent bij haar Ed. Gr. Agtb. ten eijnde te vernemen of haar Ed. Gr. Agtb. de gedane manoevers waren goed keurende en of haar Ed. Gr. Agtb. ook geliefde dat de Schutterij compagnies gewijze voor haar Ed. Gr. Agtb. zoude heen trekkenwaarop den Ilr. Officier ingevolge zijne qualificatie aan den President Capiteijn heeft betuijgt het genoegen van haar Ed. Gr. Agtb. zoo over de vigilantie proprieteijt dor burgerij in 't gemeen als over derselver Officieren in 't bijsonder met recommandatie om op dat selfde voetspoor in 't vervolg te blijven voortgaan en dat haar Ed. Gr. Agtb. niet onaangenaam zoude zijn dat de Schutterij compagnies gewijse voor bij de Tent heen defi leerde 't welk ook alzoo is geschied. Donderdag, den 18 Dec. 1783. De PlesoIutien van den i Nov. en 10 dezer zijn gcresumeert naa deliberatie gehouden voor gearresteert. Compareerde de Ilr. Guaiinerus Soetens predikant Johannes Jacobus Froon, ouderling, en Abram van der

Schiedams Jaarboek | 1865 | | pagina 111