18 binnen Delft, benevens andere leden van die vergadering, de nadere vorceniging en het verbond tusschen Holland en Zeeland aangegaan (waarover in het vorige jaar reeds onder handeld was), en Counelis Jacobsz. Fabry, gecommitteerde van Schiedam op die vergadering, ondertcekende die van stadswege. UI. S. Deschrijv. van Schiedam, hl. 97. In Hooimaand beval de Raad van State van Koning Philips te Brussel (na den dood van den Spaansclien Gouverneur Requesens en na het muiten der Spaansche soldaten) aan den Stadhouder Hierges en den Raad van Holland, die naar Utrecht geweken waren, om aan alle Hollandsche steden rondgaande blieven te schrijven, en haar daarin uit te rioodigen tot onderwerping aan den Koning; maar alles was nu vruchteloos. Dor, Nederl. Histor. IX B, hl. 147 (682). Ren 3 van Oogstmaand schreven de Staten van Holland en Zeeland, aan den gemelden President en de Raden van Holland te Utrecht, dat zij op het voorbeeld van die van Brabant en Vlaanderen, -de muitende Spanjaarden voor vijanden wilden verklaren, om daardoor van hunne gewel denarijen verlost te wezen; en Aiient Doensze van der Russen, gemagtigde van de stad Schiedam, op die verga dering, onderteekendc dien brief nevens andere leden. M. S. Deschrijv. van Schiedam, hl. 97 en 97 verso. Te dezer tijd werden overal in Holland, bij publicatie, de gouden en zilveren penningen in prijs verhoogd, om onder anderen ook de onkosten van den inlandschen oorlog te kunnen vinden. Ren 8 van Slagtmaand is te Gend de Pacificatie gesloten tusschen Brabant, Vlaanderen, Artois, Henegouwen Valenchijn, B/jssel, Douai, Orchiers, Namen, Doornik,

Schiedams Jaarboek | 1865 | | pagina 98