29 Den 24 van Wintermaand hebben de Staten van Holland en West-Vriesland verklaard, dat in den ring van Schieland, strekkende tot de Overschiesche en Rotterdamsche poorten dezer stad, op 't stuk der successie, de repraesentatie mits gaders van hijstaken te succederentwee graden verder zouden mogen uitgestrekt wordendan de voormelde poli tieke ordonnantie van den 1 van Grasmaand 1580 inhield. Ook hebben in dezen tijd eonige loden in de vergadering der Staten ter sprake gehragt, dat Burgemeesteren en Vroed schappen der stedenin de voornoemde vergadering stem hebbendehet regt van de jagt competeerde. 1005. Den 22 van Wintermaand zijn Burgemeesteren en Regeer ders van Schiedam, hij sententie van den lloogen Raad, gecondemneerd om te betalen twee jaren verschenen rente van den koop van don uiterwaard genaamd den Oord, in den jare 1390 gekocht van Pieter Danielszoon van Matenesse, mitsgaders in de kosten van het proces. Supplem. Hand vest N. XL. 1606. Den 27 van Lentemaand woei een hevige stormwind to Schiedam en trof geheel Nederland en andere omliggende gewesten. Vele hoornen werden uit den grond gerukt en eene menigte gevels en schoorsteenen der huizen omver geworpen of beschadigd. M. S. Beschrijv. van Schiedam, hl. 103 verso. De verpachting van 's lands geraeene middelen over Schiedam en het platte land bedroeg van den 1 van Gras maand tot aan don laatsten van Lentemaand des volgenden jaarseene som groot negenenvijftig duizend tweehon derd tweeënveertig gulden negentien stuivers en zes pen ningen.

Schiedams Jaarboek | 1866 | | pagina 109