9 verdeeldtot goedmaking der oorlogslasteneen somma van een duizend zes honderd vijf en twintig gulden. In Herfstmaand had Robert Dudley, Graaf van Leycester, Gouverneur en Kapitein Generaal der Vereenigde Nederlanden alle de licenten tot uitvoer van koopmansgoederen ter zee gesloten. Ook autlioriseerde iiij zekeren Nikolaas df. Drijver oin de boeken der Iloltandsche kooplieden na te zien of zij wisselbrieven overgemaakt of eenige contrabande naar den vijand gezonden haddenmaardewijl het onredelijk was in iemands huis te zoekennaar hetgeen waarmede men hem zoude willen beschuldigen, zoo verboden de Staten van Holland en West-Vriesland allo de Officieren van de sleden en landenden voornoemden de Drijver daarin de sterke hand te leenen. BorXXI Bhl. 55 verso 57. Don 4 van Wijnmaand hebben de Staten van Holland en West-Vriesland verklaard, dat de gemagtigden van de sle den ter dagvaart komendein het reizen niet gekeerd noch ook dat zij gedurende den tijd dien zij compareerden, uit eeniger hande oorzaak hun lieder steden of hen zeiven in het bijzonder betreffende, gevolg gevende aan de gcreg- tigheid van den landeniet mogten worden gearresteerd en dat ook tegen hen niet mogt worden geprocedeerd bij wijze van executie. P. DortTract, van de Arresten deel IV, 11. 909, 910. Den 11 daaraanvolgende hebben de gemelde Staten bij speciale resolutie bepaald en beloofddat zij de Gedepu teerden van de Edelen en steden van Holland en West- Vriesland, die over hunne adviezen ter staatsvergadering ingebragt, eenig ongemak aan lijf, officie of goed mogten komen te lijdenkost- en schadeloos zouden stellen. .1/. X. Btschrijv. van Schiedam hl. 100.

Schiedams Jaarboek | 1866 | | pagina 89