17 uit de hechtenis ontslagen waarin zij opgesloten was. M. SBeschrijv. van Schiedam, hl. 102. Omtrent dezen tijd had Hendrik Antonieszoon Wissel, met zijne medestanders, een ontwerp gevormd om hier te lande kantoren van wissel, banken van leening en hallen op te rigten tot het tegengaan van ongcoorloofden woeker en voorkoming der menigvuldige bankbreuken onder de koop lieden. Doch dit ontwerp vond hij de Staten geen onder steuning. Bar, XXX B, hl. 73. 1594. Den 4 van Sprokkelmaand kochten Burgemeestereri en Regeerders van Schiedam buiten de Vlaardingerpoort, ten zuiden van den Maasdijk een stuk landsgelegen in het Kortland, om den boezem van hun spui te vergrooten lang 160 en breed 6 roeden en 3 voeten van de halve dijksloot zuidwaarts opwaarin zij het volgende jaar een nieuw spuiwater lieten graven en een schutsluis metselen, om de stads haven daardoor van voren tot ach teren diep te houden. Handvesten enz. van Schiedam, N. CLXII. Don 12 van dezelfde maand gaven de heeren gecommit teerde Radon van de Staten van Holland en West-Vrieslancl aan de St. Jacobskerk in den Haag aan het westeinde en de zuidzijde van den toren dier kerk een nieuw glas, en was daarin geschilderd het wapen van Holland, voorstellende den Hollandschen tuin met zijne versierselenomhangen met de wapens dor steden van Hollanden West-Vriesland (1), zoo als zij in volgorde in do vergadering der Staten vcr- (1) In het jaar 1730 was onder de overgebleven wapens der steden dat van Schiedam nog in wezen; later werden er geen meer gevonden en was het glas met witte ruiten bezet.

Schiedams Jaarboek | 1866 | | pagina 97