IS schenen. J. he Riejier, Beschrijv. van's Gravenhage 1 d.hi. 283, 284. 1595. Den 11 van Sprokkelmaand is bij resolutie van de Vroed schap dezer stad beslotendat kinderen van twaalf jaren en daar beneden oud zijndevan diegenen welke bot poorter schap alhier ter stede koopen, allo zoodanige vrijdommen zullen hebben en genieten als geboren poorterskinderenmaar anders niet. M. S. Beschrijv. van Schiedam, hl. 1097. In dit jaar lieten die van Schiedam buiten de Vlaardinger- poort bet voormelde nieuwe spuiwater graven en bragten bet onder de stadswallen door in de havenom door middel van een opgewonden en nedorgclaten wordende schutsluis schuring en diepte te veroorzaken. M. S. Beschrijv. van Schiedamhl. 102. Den 10 van Wintermaand zijn door een bijzonder plakaat der Staten van Bolland en West-Vriesland alle schepenen en regters van den lande, hebbende hooge jurisdictie, gc- authoriseerd, om sterke bedelaars, dieven en vagebonden uit de provinciën Bolland en West-Vrieslaml te mogen ban nen. M. S. Beschrijv. van Schiedam, hl. 102. Men had in Bolland dit jaar zoo groot een gebrek aan granendat de prijs der roggein sommige oordenvan vijftig tot honderd vijftig gulden steeg. Bor, XXXII B, 11. 122. 1596. Omtrent dozen tijd zonden de Vereonigde Staten drie luitengewone gezantenwaarvan Mattiiijs Willemszoon van Muijlwijk Burgemeester van Schiedam, er een was, naar Koning Ciiristiaan IV, om hem geluk te weuschen met zijne krooning; tevens met verzoek, dat hij de vrijdommen en

Schiedams Jaarboek | 1866 | | pagina 98