Zondags slechts driemaal: 10,35 des morgens; 6,40 en 9,30 des avonds. De bus aan het Beursgebouw is gedurende de werkdagen open van 10,30 des morgens tot 1,5 des namiddags; des Zondags is die gesloten. De bus aan het station van den Hollandschen Spoorweg wordt geligt 5 minuten vóór het vertrek van den trein waarop een conducteur van de posterijen is geplaatst. De bestelling heeft plaats zoodra mogelijk na de aankomst van eiken post. Des Zondags driemaal: des morgens, des middags en des avonds. De brieven welke met den laatston spoortrein aankomenworden des avonds nog besteld, als de afzender dat verlangen op het adres heeft uitgedrukt. Er bestaat gelegenheid, om zich voor het afhalen van brieven en couranten te abonneren. Dienstbrieven moeten op het kantoor worden overhandigd die, welke in de bus zijn gevondenworden met het gewone briefport bezwaard. Het Postkantoor belast zich met het aannemen van abon nementen op alle binnen- en buitenlandsche couranten nieuwspapieren en tijdschriftenzoomede met bet doen plaatsen van advertentien in alle dagbladen. Bij bet verzenden van brieven met geldswaarde aan toon der is het raadzaam die te doen aanteekenen. Do Postkantoren waarvoor het port voor Schiedam vijf cents voor den enkelen brief bedraagt, zijn: Alphen, Drielle, Delf shaven, Delft, Dirksland, Dordrecht, Gouda, 's Gra- venhagellellevoetsluisLegden, Maassluis, Oud-Beijer- land Rotterdam Vlaardingen en Willemstad. Ilct port naar Engeland is slechts 15 cents voor een' gefrankeerden brief ter zwaarte van 15 wïgtjesterwijl voor de ongefrankeerde brieven 15 cents meer betaald moet worden. Dat naar Belgie, gefrankeerd 10 en ongefrankeerd 15 cents por 10 wigljes. Ook het briefport naar Duilsch- land is bij frankering minderdan ongefrankeerd.

Schiedams Jaarboek | 1867 | | pagina 65