ven, waarbij van de zijde der Remonstranten zeer geijverd werd tot vrede der kerkenmaar met weinig vruchtde eerste daarvan werd den 16 van Slagtmaand uit Schiedam beantwoord door den Kerkeraad en was onderteekend door Nathanael Maarland Hugo Deyerus en Eleazar Swal- mius predikanten aldaar. Te dezer tijd nam de verwijdering van sommige lieden, op hot stuk van godsdienst zoodanig toedat een drukker van Schiedam de volgende twee regels te Enkhuhen in de loterij liet leggen Segh mij trekker friscliter eere van Oranje Wat onderscheid daar is, tusschen Rotterdam's Inquisitie en Spanje Doch de Heeren Gecommitteerde Raden van Holland ver klaarden zijne gewonnen loten als verbeurd en verwezen hem veertien dagen op water en brood; welk vonnis door den Bailjuw van Schiedam stiptelijk uitgevoerd werd. Brand, Histor. der Reform., d. 2, hl. 245 240. In dit jaar heeft de stad gekocht van Mr. Frans vanDusseldori' en van IJsbrand Pietersz. de Beye, als vader en testamentaire voogd van zijne onmondige kinderen verwekt bij Beatrix Claasdociiter van Montfoort vier morgen driehonderd een enzeventig roeden landsvoor eene somma van vierduizend zeshonderd en twintig guldens, gelegen buiten de St. Christoffels- of Hoofdpoort. (Zie de koopbrief Handvesten ens. CLXXI. 1015. Sedert het begin van Louwmaand had men hier te lande een kouden nawintervergezeld van eene groote menigte sneeuw, blijvende het ijs cn de sneeuw liggen tot aan het einde van Bloeimaand. Den 22 van Lentemaand hebben de Staten van Holland

Schiedams Jaarboek | 1868 | | pagina 93