13 Lam." Hiermede bekwamen de officieren en onder officieren bun afscheid, die naar hunne afdeelingen snelden, waarop de heer kominandant zich voor liet front zijner sol dateske begaf, op plegtige wijze den dogen trok en ver volgens met zijn krijgsmagt onder schelklinkend muzyk afmarscheerde. Mijnheer Victor Siegfried Laible was over gelukkig door de opdragt van een zoo als bij volkomen overtuigd waszóó gewigtig bevel. «Met al de kracht uwer krijgshaftige energie!" bad de bevelhebber met nadruk gezegd. Ilij veronderstelde alzoo bij zijn sergeant krijgshaftige energie! Dat streelde den heer Laible boven mate. «Hij za! zich in mij niet vergist hebben!" sprak bij in zich zeiventerwijl hij mot beide zijn getrouwen voorwaarts ging. Toevallig leidde hem de weg zijn huis voorbijwaar hij een kleine halt maakte en zich en zijn krijgshaftige hegeleiders een kleine maagversterking geven lieten den leerjongen op het nadrukkelijkst bevalmet eenige flesschen rooden wijn henevens broodkaas en worstop de spoedigst mogelijke wijze ben naar den boomgaard hij bet Duivels- brugje te volgen; want mijnbeer Laible was als sergeant van bet onwederlegbaar militair gevoelen dat een hongerige soldaat niet best in staat ismet behoorlijke energie te vechten ook bad hij zijn vriend een schuttor-korporaal in de residentiedikwijls hooren zeggen dat in den oorlog en bij krijgsbewegingen goede kwartieren en een voortref felijke verpleging de hoofdzaken zijn. Nadat do drie krijgslieden zich behoorlijk versterkt hadden marscheerden zijmijnheer Laible aan het hoofdwel gemoed ir. afgemeten en gelijken pas voorwaarts en kwamen weldra buiten de stadwaar mijnheer Laible den straat weg verliet en een door vruebtboomen beschaduwden veldweg insloegdie naar een gemakkelijk pad in het dal voerde, in welks grond de zoogenaamde «watervaleen onschuldig forcllenbeekjedoor digt elzengeboomte beschaduwd, zijn

Schiedams Jaarboek | 1869 | | pagina 101