14 stillen bescheiden loop vervolgde en aan het einde van het open veld het bosch met snelheid naar het aan den zoom van het woud zoo vreesverwekkend «Duivelsbrugje" voortijlde, waar naar do drie schutters met krijgshaftigen moed hunne schreden rigttcn om dit hun aangewezen gewigtig strategisch punt met al de hun ten dienste staande energie te bezetten. Eenige honderd passen van het Duivelsbrugje maakte de sergeant Victor Siegfried Laible halt en kom mandeerde geweer bij den voetwaarop hij met een ernstig gelaat tot zijn beide ondergeschikten zeide«Thans zijn wij eigenlijk aan de bestemde plaatshet komt mij echter voor, dat wij hier van de hoofdarmee zoo tamelijk afgesneden zijn en in geval van nood bezwaarlijk hulp zullen hekomen zoodat wij gemakkelijk overrompeld kunnen worden. Doch do eer gebiedt zoowel als de dienst! Nu dient er opgepast, dat reeds vordert de militaire eer als ook de subordinatie. Wij hebben een gewigligen post te verdedigen met al do kracht van onze militaire energiezoo als de heer kom- mandant zich zoo te regt uitdrukte. Ik ben trotsch daarop en verlaat mij op uwe dapperheid. Ik voor mij zal in geen geval immer wijken I" «Dat zullen wij ook niet, heer sergeant Laible!" ant woordden de beide dapperen, terwijl zij moedig hunne mus ketten aansloegen dat het klapperde. «Alzoo pal staanriep mijnheer Laible mot bliksemend oog en opgeheven hand, «pal staan met militaire eer in het kritiek oogenblik des gevaars!" Hierop bragt hij zijn horologie te voorschijn en beschouwde het onderzoekend. «Eerst half tien uur!" zeide hij«dan hebben wij nog lang tijd I De vijand kan zijn marsch naauwelijks begonnen zijn en voor dit oogenblik is er niets te vreezen. Waarom zouden wij dan nu reeds op post gaan staan. Wij kunnen het Duivelsbrugje, dat overigens wat mij aangaat zijn kon, waar het wilde, later nog be zetten en ons inmiddels daar onder dien beukenboom in de schaduw leggen en ontbijtenzonder het strategisch doel uit

Schiedams Jaarboek | 1869 | | pagina 102