15 liet oog te verliezen want iiet brugje kan eigenlijk van daar veel beter overzien worden. Alzoo «Voorwaarts! Marsch! Daar ginds komt do jongen reeds inet den proviand Tegen zulke duchtige gronden van bunnen zoo overtuigend welsprekenden aanvoerder wisten de beide anderen niets in te brengenen zoo lagen de brave krijgslieden weldra genoegelijk voor een landelijk militair-ontbijt bij elkander, onder den schaduwrijken beukenboomterwijl de leerjongen eenigo akkerslengte achterwaarts op een boom de op den weg voortmarscherende kompagnie of elke andere troepen beweging bespieden moest. Zoo als wij reeds zeiden hadden de drie strijdbare mannen zich regt op hun gemak op bet gras gelegerdwaarbij zij het Duivelsbrugje den rug toekeerden, wat de heer sergeant Victor Siegfried Laible volstrekt voor geen stra tegische fout hield, dewijl, zoo als hij aangemerkt bad, de vijand toch in lange nog niet in de nabijheid zijn kon en liet daarom met bet betrekken van een post aan het Dui velsbrugje alzoo nog tijd genoeg was, als zij met bot ontbijt gereed waren. Ook boorde men van den weg, waarop de hoofdkolonne zich bewoog, nog geen signaal. Mijnheer Laible had zichin de overtuiging zijner zekerheidregt op zijn gemak legen den stam van den beukenboom geleund en verhaalde met al de deftigheid zijner welbespraaktheid van een vroegere fameuse korps historie, waarbij het buitenge woon fideel was toegegaan zóó fideeldat ten slotte de bevelhebber de kompagnie of de kompagnie den bevelhebber verloren haden sprak juist als zijn innigste overtuiging uitdat bij niet twijfelde of de huidige dag zou op zijn wijze niet minder schoon eindigen toen eensklaps een naderenden hoefslag hoorbaar werden terwijl de drie ver rast elkander aan- en omzagen galoppeerden reeds van den nabijzijnden boschweg vier ublanen over het Duivelsbrugje met gevelde lansen op hen toe. Ontsteld sprongen zij op en wilden naar de in het gras liggende geweren grijpen, maar

Schiedams Jaarboek | 1869 | | pagina 103