16 met donderende stem en voorgehouden pistool verklaarde de reeds voor hunne rustplaats staande koene ruiteraanvoerder een jonge liupsche manterwijl hij zijn snuivend ros be dwong, hen tot zijn gevangenen. Meer nog de klank der stem dan wel het gesprokene maakte op den sergeant Victor Siegfried Laible een diepen indruk. Hij zag den ruiter een seconde lang in 't gelaat en zeide toen, daar hij wel degelijk een bekende voor zich had, .glimlagchend «Ha, goeden morgen, mijnheer Zluhan! Zoo, gij zijt het dus? Moest nu juist de satan u over dat vervloekte Duivelsbrugje daar voeren? Nu, als gij bij ons onlhijt wilt aanzitten, zijt gij vriendelijk uitgenoodigd 1 Kan ik u verwachten?" Hiermede pakte mijnheer Laible ijlings een dikbuikige fiesch bij den halsen vulde uit haar met donker rooden parelenden wijn een glas, dat hij den ruiter aanbood, die zijnerzijds over zulk een in de jaarboeken dor krijgsge schiedenis uiterst zeldzaam voorkomende ontvangst van den kant eens overrompelden vijands, ten hoogste verrast was, en toen ook hij den redenaar erkende, beleefd zeide: «Ah, mijnheer Laible! Dit verheugt mij ongemeen! Ik heb sedert langen lijd het genoegen niet gehad. Daar ziet men 't op nieuw, dat een schutter zich overal comfortabel in te rigten weet. Nu, ik neem het glas aan en drink op het welzijn van mejufvrouw uw geëerde dochter!" Mijnheer Laible knikte instemmend en wendde zichterwijl de galante ruiter dronk, tot de beide andere schutters, aan wie hij iets fluisterend zeideen toen de ruiler-aanvoerder, liet glas nog in de hand houdend zich omkeerde en zijn manschappen bevel gaf te naderenmaakte de sluwe sergeant Victor Siegfried Laible van dit kostbaar oogen- Idik gebruik, om met zijn lieden pijlsnel door te gaan. Deze krijgslist gelukte den heiden anderen met glansdie wakker dwars over bet veld ijlden, doch mijnheer Laible was helaasniet zoo gelukkig; hij viel letterlijk als bet slagtoffer van zijn moed, want hij struikelde reeds na weinige

Schiedams Jaarboek | 1869 | | pagina 104