4 Met eenparige stemmen en dit strekt onzen Gemeen teraad tot eer werd tot de oprigting ecner Iloogcre Burgerschool en eener Burger-avondschool besloten, indien het althans Z. M. den Koning mogt behagen vrijstelling van de oprigting eener Burger-dagschool teverleenen, en indien de Iloogo Begering genegen zou zijn een voldoend subsidie toe te slaan. Die vrijstelling werd voor den tijd van zes jaren verleend, en bovendien werd voor de Iloogere Burgerschool een jaar- lijksch subsidie van vijf duizend gulden toegezegd. Nu volgden de voorbereidende maatregelen elkander met spoed op, en bijna ging er geen Baadsvergadering voorbij, waarin niet oenig besluit betrekkelijk het Middelbaar onder wijs genomen werd. In den zomer van 1868 zag men op don Burggrond van Matenesso met bewonderenswaardigen spoed en toch met de uiterste zorg het gebouw optrok ken, dat beide scholen zou bevatten en aan het einde des jaars trok de sierlijke schoolnabij den ingang onzer Gemeente aan den Stationsweg, het oog van iederen voorbijganger. Nog was er veel te doen eer men tot de opening dor scholen kon overgaan. De inwendige inrigting, het ameuble ment, de gas- en waterleidingen niet alleen, maar ook alles, wat op het onderwijs en de huishouding op do scholen be trekking heeft, vorderde nog zorg en tijd.Er werd echter door het Dagelijksch Besluur der Gemeente een ijver aan den dag gelegd, die hoogst bemoedigend was voor de amb tenaren, die tot het uitvoeren van een en ander geroepen waren. Den 2 April 1869 werden de Leden der Commis sie van toezigt op het Middelbaar onderwijs benoemd; in diezelfde Raadsvergadering bad de benoeming van Leeraren voor de openbare Middelbare scholen plaats, (de Directeur was reeds in Maart 1868 benoemd) en op don 3 Mei werd de Hoogere Burgerschool plegtig geopend. Op dien gedenkwaardigen dag wapperde de driekleur van

Schiedams Jaarboek | 1870 | | pagina 84