5 het schoolgebouw, en in den voormiddag zag men, behalve het Bestuur der Gemeente, de Commissie van toezigt, het onderwijzend personeel der school, de leerlingen, zich naar het gebouw begeven, en een aanzienlijk aantal genoodigden, waaronder de Heer Inspecteur van het Middelbaar onderwijs van Zuid-Holland, Noord-Holland en Zeeland, en verschil lende autoriteiten uit deze gemeenteliet zich daar vinden tegen het uur dat voor de plegtigheid bestemd was. In een der ruime zalen van het gebouw hadden allen do voor hen bestemde plaatsen ingenomen. De Burgemeester der Gemeente, do Directeur der openbare middelbare scho len, en de Inspecteur gaven in korte redevoeringen en gepaste toespraken te kennen alles wat men hij zulk eene gelegenheid wcnscht te zeggenen wat de belangstellende daar wenscht te liooren. En toen allen die aan deze plegtigheid deelnamen daarna in het gebouw rondgewandeld en den ruimen tuin bezigtigd haddon, werd aan den een- voudigen disch menig woord ontboezemd, dat van algemeene belangstelling getuigdeen waaruit duidelijk bleek dat men zich voor het welzijn van do Gemeente veel goeds van deze nieuwe inrigting voorstelde. Met dit opstel hebben wij vooral ten doel om de inrigting aan de lezers van dit jaarboekje wat meer van nabij te doen kennen. Wij zullen daartoe eene korte beschrijving van het gebouw en wat daartoe behoort geven. Behalve de ruime vestibule en breede corridors vindt men twee ruime kelders, waarvan een tot berging van brandstoffen, een ruimen zolder over het geheele gebouw en een voldoend aantal kasten, bergplaatsen en verdere gemakkeu. In de benedenverdieping heeft men eene kamer voor den Directeur, eene kamer voor den concierge, waarin zich de zuig- en hefpomp bevindt, waarmede het benoodigde water in verschillende lokalen heneden en boven wordt aangebragteene kamer, die althans voorloupig voor het onderwijs van de leerlingen der Lalijnsche school

Schiedams Jaarboek | 1870 | | pagina 85