6 wordt gebruikten bovendien de lokalenwelke voor bet onderwijs in Natuurkunde, Scheikunde en Natuur lijke Historie noodig zijn. Drie lokalen aan de west zijde van bet gebouw zijn voor bot onderwijs in de physica bestemdalseene leerzaal met amphitbeatersgewijze in- gerigte banken en lessenaars voor 40 leerlingeneen zaal met de noodige glazen kasten tot berging der instru menten en een kamertje, waar de amanuensis gelegen heid hoeft tot bet herstellen en schoonmaken der weik- tuigcn. Drie lokalen aan de oostzijde van bet gebouw dienen tot bet onderwijs in de Chemie en Natuurlijke His torie, als: een leerzaal, als boven, ingerigt voor 40 leerlin gen, waarin glazen kasten met chemische praeparaten, een zaal tot chemisch laboratorium ingerigt, waar aanvankelijk voor 10 leerlingen gelegenheid is gemaakt om zich praktisch to oefenen, waar ieder leerling zijn eigen bergplaats heeft ter bewaring van zijne hulpmiddelen, en waar bovendien glazen kasten worden gevonden van de noodige werktuigen voorzien, en verder een lokaal, waar de voorwerpen voor bet onderwijs in de Natuurlijke Historie worden geborgen en waar bovendien de gelegenheid bestaat tot het doen van naauwkourige wegingen. Al deze lokalen zijn goed geventileerd en tor afvoering van schadelijke dampen, die zich bij sommige proeven ont wikkelen, is in de leerzaal voor de natuurkunde, in die voor de scheikunde on in het laboratorium een ruime kast met glazen deuren, die, door een loodregt opganndcn ruimen koker, boven bet dak gemeenschap heeft met de buitenlucht. Langs een breeden gemakkelijk te betreden trap komt men op de bovenverdieping. Daar vindt men op don ruimen corridor, die met landkaarten behangen is, toegang tot do kamer der leeraars en tot verschillende leer- en teekenzalen. 15r zijn twee teckenzalen en vier leerzalen. De eene teekenzaal is ingerigt voor bot regllijnig cn bouwkunstig leekeneii, de andere voor liet handleckenon en wel zoodanig

Schiedams Jaarboek | 1870 | | pagina 86