15 Julius was een meester in de kunst en behen dig en vlug weerde hij afterwijl Otto woest en onvoorzichtig toesloeg en zichzelf bloot gaf. Daar werd hij gewond aan den schonder en het bloed verfde zijn kleeding. Een luide, doordrin gende gil ontsnapte aan de lippen van Ernst. Verbaasd keerden zich de drie mannen om en O tt o kwam nog maar nauwelijks bijtijds om den knaap in zijn armen op te vangen. Geheel bewusteloos viel hij neder. ïiMais c'est done tine jille La masquerade riep Julius uit en de overigen twijfelden niet, de flauwte en de angstkreet haddon een geheim verraden, dat zoovele jaren goed bewaard was gebleven. Ernst was een meisje, het meisje was Fre- d erik a F alk. »Ik had het kunnen wetenzeide Albert (de Maestro, Otto Weis) tegen zijn bruid, »den eersten avond, toen gij met uw aanbevelingsbrief bij mij kwaamt, was het mij plotseling alsof ik de liederen hoorde zingendie wij als kinderen zongenen zoo dikwijls ik u aanzagdacht ik steeds onwillekeurig aan de dagen mijner jeugd. Ik kon vermoed hebben dat er iets geheimzinnigs in onze verhouding was, toen ik zoo bang werd voor uw gevecht met Julius," en de Maestro drukte Frederika dichter aan zich, als vreesde hij nog voor eenig gevaar. Zij had hem dadelijk herkend. »Maar waarom hebt ge mij nooit gezegd wie ge waart?" »Hoe kon ik weten of gij nog aan de kleine Fre derika zoudt denken? Daarom bleef ik wachten." »En als ge u niet onwillekeurig verraden hadt zouden we misschien nog wachten," merkte hij

Schiedams Jaarboek | 1874 | | pagina 103