21 gegeven als zij schreiden, al was het pas een kwartier geleden sedert ze het buikje vol hadden gedronken en mijn jeugd had altijd het zuur en was niet tierig. Het minnekindje echter kreeg slechts voedsel om de drie uur en dat kind groeide, als een koolduszoo behoort het. De maag moet tijd hebben om rustig het werk der spijs vertering voort te zetten." Maar noch vrouw van den Berg, noch haar man zagen deze eenvoudige waarheid inen dat was erg jammerwant ochals ge die kleine Gesientje eens gezien hadt met haar aardig kopje vol zwart haar en hare donkere oogjes, gezoudt zoo gewenscht hebben dat het kindje mocht opgroeien tot een stevigegezonde meidmaar dat gebeurde niet. »God nam hot schaapje in Zijn ondoorgron delijke wijsheid tot zichzei iemand die met de weenende ouders bij het kleine kistje stond, waarin Gesientje lag, met een rozenknopje op de borst, dat een vriendelijke hand tusschen het doodshemdje in had gestoken. Het was een bemoedigend woord voor de ouders en het zou nu wreed zijn geweest, om bij dat lijkje te zeggen»dit kind werd het slachtoffer van de onkunde der ouders" maar dat was toch het geval. Denkt maar eens aan al die dagen en nachten die het kindje beleefd had en die in de benauwde lucht werden doorgebracht. Dat zou reeds op zich zelf een beletsel zijn geweest voor het groeien, maar dan daarbij nog die gedurige verstoring van de spijsvertering. Het was misschien het best dat vrouw van den Berg, zich eens voorstelde hoe het haarzelve te moede zou zijn onder zoo'n behandeling. Als ze eens te veel of althans rijkelijk genoeg gegeten had zich daardoor wat ongemakkelijk voeldeer over klaagde en dat men haar dan ging schudden

Schiedams Jaarboek | 1874 | | pagina 109