4 ■was het een punt van gezamenlijk overleg, hoe ze de hun opgedragen commissies zouden vol voeren, als bakker of slager weigerden verder iets te geven zonder betaling. Zij vonden veel troost in elkanders bijzijn en hadden geheel den zelfden smaakzij hielden beiden veel van ver tellingen te lezen, van zingen en muziek, van hard loopen en bloemen plukken. Ook dachten zij geheel eenstemmig over de huiselijke omstan digheden. Het zou aandoenlijk geweest zijn om aan te hooren hoe die knaap van nauwelijks twaalf jaar oud, geheel met zijn jeugdig vriendinnetje in stemde, dat er geen akeliger plekje op de ge- heele wereld moest zijn dan hun thuis was. Weg- loopen dat was het groote ideaal dat hun beiden steeds voor den geest zweefde, maar terwijl hij Albert het plan meer en meer tot rijpheid kwam, begon Frederika er hoe langer hoe meer do be zwaren van in te zien. «Vader kan mij niet missen," zeide zij en waar was het, dat die vader veel van zijn dochtertje hield en gaarne door haar geholpen werden haar liefkoosde en mooi voor haar op de viool speelde, als hij niet al te dronken wasmaar helaas 1 dat gebeurde niet zoo heel dikwijls. «Wij moesten toch maar wegloopen," stelde eens weer Albert voor onder den indruk van akelige huiselijke tooneelon. «Neenvader is toch zoo goed," zeide Frederika zuchtend. «Maar ik kan wel alleen gaan en als ik weg loop, kom ik natuurlijk later hier terug en dan gaan wij trouwen," verzekerde Albert. «Dat spreekt," hernam het meisje, doch smeekte hem om nog maar niet weg te loopen, zij zou hem zoo missen. Toen zij echter 's avonds laat nog water

Schiedams Jaarboek | 1874 | | pagina 92