8 welbehagelijk zijn pijpje in het gevoel dat hij nu geheel vrij wasen sprak vroolijk over allerlei herinneringen. De jonge man luisterde met belang stelling naar zijn verhalen, het jonge meisje lette echter meer op den assistent haar vaders, van wien zij ongaarne scheen te scheiden. «Volg mijn raad Ernst B ach," sprak de oude man, op eens van gesprek veranderend, «blijf hier niet. Kom hier terug als ge naam hebt en uwe zakken gevuld zijn niet Ihalers, francs en guinjes. Weenen 'is op het oogenblik beter voor u dan Berlijn, Parijs beter dan Weenen, Londen echter het best. Londen is de goudmijn, onthoudt dat, maar gij moet nog eenige studiën maken, voor gij als zelfstandig kunstenaar kuntj optreden." Hij zweeg en dacht een tijdlang na. «Daar, nu heb ik het gevonden," riep hij eensklaps uit, »ik weet al wie u nog een beetje moet leiden." »Wie dan, mijnheer Waldeck?" »Otto Weiss, te Parijs, hij is eenvoudig mu ziekmeester als gij, maar ik wed dat hij zich, als hij wilde, een naam kon maken alsPaganini. Hij wil er zich echter geen moeite voor geven, hij is excentriek." «Rijk «Dat geloof ik nief, maar het schijnt dat hij genoeg heeft verdiend om vrij goed te kunnen leven. Hij leeft thans op vrij lioogen voet, hoorde ik laatst, maar 't is een goede jongen. Ik leerde hem kennen in Italië'k bewonderde zijn talent en hield veel van hem. Hij houdt ook veel van mij. ik zal je een brief van aanbeveling meegeven en stellig wordt ge dan vriendelijk door hem ont vangen." «Is hij oud?" «In vergelijking van mij is hij een kind, maar hij ziet er niet jong uit. Doch dat doet er niet

Schiedams Jaarboek | 1874 | | pagina 96