18 disciplinehoezeer de vriend ook verlangde iets naders omtrent Friesen en diens graf te hooren. Midden in het strijdgewoelonder den jubel over de inname van Parijs, vervolgde hem de bloedige gestalteals om hem aan zijn woord te herin neren maar alle volgende gebeurtenissen Napo leon's terugkeer, de slag bij Waterloo en de nieuwe marsch naar Frankrijks hoofdstad verhinderden hem het gestand te doen. Twee jaren waren sedert voorbijgegaan en nog steeds rustte Friesen's stoffelijk overschot in vreemde aardetoen op zekeren dagterwijl Bietinghoff over den gesneuvelden en zijn eed zat te peinzen, een onderofficiermet name Donnervoor hem verscheenmet een bericht. Tegelijkertijd over handigde deze hem een cachetdat Bietinghoff op het eerste gezicht herkende als het oude korps zegel der Lützowers, dat Friesen als adjudant steeds bij zich had gedragen. Ondervraagd zijnde, vertelde de onderofficier dat hij het cachet van zijn Franschen gastheer ge kregen had met het verhaal er bijdat het ge vonden was bij een Pruisischen officier, die voor twee jaren gedood en in La Lobbe begraven was. Oogenblikkelijk begaf Bietinghoff zich met zijn vriend, den kapitein Meiszner, naar het aangewezen dorp. De beleefde maire Deslyou. gaf hem de ge- wenschte inlichtingen over de bijzondere omstan digheden en de vergunning het nog zeer goed onderhouden graf te openen. Vreeselijk wederzien na lange scheiding Het was bijna niet mogelijk den vriend uit het lijk te herkennen. Eerst toen hij den schedel nauwkeurig betastende, een lidteeken boven het oog terugvond dat Friesen als achtjarige knaap door een steenworp bekomen had, week zijn twijfel. De ijzeren ring dien hij van Elise gekregen had

Schiedams Jaarboek | 1875 | | pagina 106