20 trekken diezelfde schoonheiden speelde om haar mond diezelfde zachte trek, die eens Friesen had betooverd. Wel had zij Friesen's liefde vermoed, maar zij had den gadedie noch hare trouwnoch hare deugden wist te schattenblijven beminnen tot op het oogenblik dat hij uit eigen wil de heilige banden verbrak. Vervuld van dergelijke gedachten liet zij warme tranen op de lijkbaar vallen. Voor waar het schoonste offer voor den ongelukkigen vriend. Nu werd de kist gesloten en door zestien onder officieren grafwaarts gedragen. Hier sprak de geestelijke den zegen uiten richtte professor Zenne de volgende woorden tot de aanwezigen Wij vieren heden een ongewone plechtigheid die wellicht in eeuwen niet terugkeertwij bewijzen de laatste eer aan het stoffelijk overschot van een reeds lang gestorven vriend. Wel is waar hebben wij eenige dagen geleden, van een eiland in het midden van den Oceaan het gebeente zien terugkeeren van een man die met een stalen gemoed zijn zwaard wierp in de weegschaal van het volkenrecht, van een man die een helder glanspunt voor Frankrijkdoch een schaduw voor de overige volken was. Hoe ver schillend zijn de beweegredenen van de overbren ging van beider stoffelijk overschot! Was het bij den man des gewelds ijdelheid en roemzuchtom begraven te worden te midden zijner gedoode medekrijgerszoo waren het hier christelijke liefde en trouwdie uit vijandelijke aarde zijn stoffelijk overschot opdolven en meer dan vijfentwintig jaren met zich voerden totdat het in vaderlandschen bodem de welverdiende rust ontving. Nog menig schoon en verheven woord sprak de

Schiedams Jaarboek | 1875 | | pagina 108