7 onze vaste wil zullen onze rechtvaardige zaak de zege doen behalen en hiermede een roemrijken vrede en den terugkeer van een gelukkigen tijd." Terwijl Fries en deze woorden met gloeiende wangen en schitterende oogen sprakheerschte er een diepe, indrukwekkende stilte, die door luide bijvalskreten werd afgebroken. De lucht weergalmde van de kreet: »Met God voor Koning en vaderlandzoodat de vensters van het raadhuis dreunden. Vrienden en bekenden echter drongen zich om Friesen als de held van den dag en trokken hem zijns ondanks met zich, ten einde in een nabijzijnd koffiehuis de koninklijke boodschap te vieren. Hier presideerde aan een lange tafel de zeventigjarige ritmeester Fischer, een oude sabreur met een lange witte baard die hem tot op de borst reikte gewapend met een groot slagzwaard daar geen ander bij zijn hooge gestalte paste. Aan zijn rechter zijde zat de niet minder beroemde Peter Beuth de latere schepper en grondvester der Pruisische industrie, aan zijn linkerzijde de alombekende Jahn, de vader der edele schermkunst. Door elkander volgden Leo von Lützow, de broeder van den majoor en diens zwager de beroemde graaf Dohnade dappere broeders Petersdorff, de beminnenswaardige PalmThummeleen der bloedverwanten van dien geliefden dichterde drie bekwame genees kundigen, Reil, Meckel en Kruckenberg, de ervaren Dorow en de latere hofraad en geschiedschrijver Friedrich Förster, uit Berlijn. Friesen verkreeg heden echter de eereplaats tus- schen zijn beide beste vriendenden ridderlijken August von Bietinghoff en den beroemden dichter Theodoor Körner, tot wien hij zich bijzonder voelde aangetrokken. Spoedig zaten mannen en jongelingen in een

Schiedams Jaarboek | 1875 | | pagina 95