8 vertrouwelijk gesprek luid werd er geklonken maar nog luider klonken de woorden en liederen der opgewonden menigte. «Dit glas op onzen geliefden Friesenriep Körner, van zijn zitplaats opstaande. «Den adelaar, die het eerst het morgenrood zag lichten en ons den dageraad van een nieuwen dag voorspelt." «Hij leve!" «Friesen leve!" herhaalde het koor als uit eenen mond. «En ik," antwoordde deze diep bewogen, «drink op het welzijn van onzen jongen dichter, die ons in zijnen «Zriny" het schitterendste beeld van een waren held beschreven heeft." «Gij doet mij te veel eer aan," antwoordde de jonge dichter blozend. «Niet aan mijmaar aan het vaderland behoort de roem." «Koning en vaderland leven jubelde het koor, met de glazen klinkende. «Nu echter," sprak de oude Fischer, met zijn zware stem «willen wij een nieuw lied hooren van onzen lijfdichtereen liedzooals het voor soldaten past." Met dit voorstel was het gansche gezelschap ingenomen, en met een helderklinkende stem zong Körner, onder begeleiding van een ijlings gehaalde guitaarde volgende verzenwaarvan de laatste regels door het koor werden herhaald „Es blinken drei freundliche Sterne „Ins Dunkel des Lebens hinein, „Die Sterne, sie funkeln so traulich, „Sie heiszen Lied, Liebe und Wein." Nog menig dergelijk lied werd gezongen en menig glas geledigd op het welzijn des vaderlands en den gelukkigen alloop van den op handen zij nden strijd. De geestdrift steeg eindelijk ten top, toen de door allen beminde en geëerde majoor von Lützow met

Schiedams Jaarboek | 1875 | | pagina 96