18 langwerpig pyramidaal hoofd, een breed gezicht, waarin, eenigszins schuins, de kleine zwarte oogen staan, en meestal zwart haar. De vrouwen zijn meestal breeder van borst en schouders dan de mannenen worden over 't geheel ook ouder. De levensduur der vrouwen kan door elkander op twintig jaar langer worden geschat dan die der mannen. Verschil van bezigheid schijnt hiertoe aanleiding te geven. De vrouw vindt haar arbeid binnenshuis, de man houdt zich op zee bezig met de vischvangst en op 't land met de jachthij is aldus voortdurend aan ruw weer en felle koude blootgesteld. Wat het karakter der Eskimo's betreft, de be richten daarover zijn verschillend. Eenige reizigers deelen daarvan zeer beminnelijke trekken mede anderen hangen niet zulk een gunstig tafereel van hun inborst op. Kapitein Hall heeft steeds veel hulpvaardigheid, mededeelzaamheid, zelfopoffering en trouw van hen ondervonden. Een zendeling die lang onder hen heeft verkeerd, beschrijft hem als karig, stil, haat dragend en wraakzuchtig, en hoogmoedig en spot ziek tegenover vreemdelingen. Het zal er natuurlijk veel aan toedoen, welken stam men aantreft en hoe men zich tegenover hen gedraagt. Het schijnt evenwel waardat zij tegenover vreemdelingen wantrouwend zijn. Het was zomer. Het schip lag in een inham de lading walvischtraan en baarden was binnen er bleef een schoone veertien dagen over tot het maken van tochten te land. De beide natuurkun digen stelden zich gouden bergen voor van het verzamelen van vreemd gevogelte en wildallen stelden zich voor hen in de weerkapitein, stuur man bootsmantot zelfs de scheepsjongen toe nam de buks op den schouder om eenden, ganzen,

Schiedams Jaarboek | 1876 | | pagina 114