28 van warmte houdt. Hall begaf zich onder de Eskimo's en werd Eskimo met de Eskimo's. Hij at robben en walvischspek als dagelijksch voedsel en wortelen en zeewier tot versnapering. Toen hij zich hieraan voldoende had gewoon gemaakt, ging hij terug naar de Vereenigde Staten en nam twee paren Eskimo's henevens hunne kinderen met zich, en begon opnieuw lezingen te houden. De toeloop was nu buitengewoon groot, daar de Eskimo's dienden tot levende illustraties bij zijne verhalen. Ilij won belangrijke sommen, had de aandacht op zich gevestigd, ook der regeering, en er werd hem een oorlogsschip aangeboden, behoorlijk bemand en van proviand voorzien. Eenige natuurkundigen sloten zich bij hem aan en weldra koos het schip het ruime sop en zette noordwaarts koers. De Polarishet schip dat aan kapitein Hall werd toevertrouwd had over 't geheel een geluk kige vaart. Het was voortreffelijk bemandvan alles ruim voorzien was goed ingerichten alles deed uitstekende uitkomsten voorzien, 't Was te verwachten geweest, dat het doel der reize het vinden van een open Poolzee zou bereikt zijn gewordenals niet de dood van den energieken leider tusschenbeide ware gekomen. De vermoeie nissen van een langen sledetocht langs de Westkust van Groenland schijnen kapitein Hall een ziekte te hebben bezorgd, waaraan hij op den 8 November 1871 bezweek. Zoo ver noordelijk was nog geen Europeaan geweest; men had de breedte bereikt van 82"14', Nog ruim 7 graden en men had zich aan de Pool bevonden. Toen de aanvoeder van den tocht ter aarde was besteld in het land, waar hij lange jaren met de inboorlingen had rondgezworven, scheen de onder nemingsgeest mee begravenen men besloot de

Schiedams Jaarboek | 1876 | | pagina 119