O sters door den in liet water springenden Osborne als door eene voorbijvliegende schaduw waren ver donkerd geworden, ijlden naar buiten, de fabriek stond in een oogenblik stil. «Miss Katharina Hervet is verdronken met deze woorden stormden de werklieden naar de City en alles was in beweging om aldaar aan den oever en naar de zijde van Southwark, ten minste het lijk van het arme kind te vinden. Aan Edmond Osborne dacht niemand. Daar stond de millionair, de vorstelijke koopman van Londenwiens galjooten op alle zeeën rond zwalkten bleekmet strakken blikmet verwil derd haaren hield zijn bewustelooze vrouw in den arm terwijl hij half waanzinnig mompelde «Ik heb mijn eenig geluk mijn kind heb ik ver loren 1" Geheel Londen geraakte in opschudding. De ma trozen wierpen zich in bootenhet volk stond in dichte massa's aan beide oevers, sheriffs en alder men de lord-major, voorname, bevriende heeren van het hof ijlden op het ontvangen der treurmare naar de ongelukkige ouders. Tevergeefs 1' De avond viel de zware Londensche nevelen hulden stad en rivier in een vaalgrijzen sluier, de nacht brak aan en door dien droevigen mengelklomp warrelden met matten, bloedrooden schijn, dwaal lichten gelijk de fakkels der lieden die in den stroom zochten. Katharina Hervet was verdwenen. Hevige koortsen woelden nu eens huiverend, dan weder gloeiend, door de leden der bleeke moedor, die uit de eene bezwijming ontwaakte, om straks weder in eene andere te verzinkenstom en spra keloos zat Hervet, door zijne vrienden omringd aan haar bed wantach 1 het leven had voor hem geen dool meerhij ademde welmaar zijne ziel bad al haar geestkracht verloren.

Schiedams Jaarboek | 1877 | | pagina 105