16 deftig afgewezen dan bedekte een hoogroode blos zijn gelaatkuste hij haastig hare hand en ver borg met moeite een traan van innige vreugde. Zoo zou het echter niet altijd blijven. De deftige lord Talbot, graaf van Shi ewsbury, eenige zoon van lord Arehimbaldde rijksteedelste en ijverig ste der protestanten verkeerde sedert lang bij Hervet aan huis en op zekeren dag ontving sir William eene ceremonieelen brief van den ouden lord, waarin deze hem bekend maakte: «dat hij het voornemen hadden volgenden dag met zijn gevolg een plechtig bezoek bij hem af te leggen teneinde namens zijn zoonin alle behoorlijke vormen om de dochter van sir William aanzoek te doen!" Sir William sloot na ontvangst van dit schrijven, onmiddellijk zijne werkplaatsenmet de kennis geving, dat ieder arbeider niettemin zijn volle loon en bovendien een geschenk zou ontvangen en den volgenden dag in feestdos moest verschijnen daar hij zijne dochter zoude verloven. Miss Katharina en Ëdmond brachten een nacht door rijk aan tranen. Hoezeer miss Katharina zich ook op haai s vaders liefde mocht beroemen hij was een gestreng man, die nooit op een besluit terugkwam. Den volgenden dag verzamelden zich Hervets lieden op de met bloemen versierde plaats der fabriek. De op dien tijd thuis zijnde schepen van Hervet hadden hunne vlaggen geheschen, en vorm den, boord tegen boord, eene straat, waardoor op den bepaalden tijd sir William, in gezelschap van den bleeken Osborne, die er in zijn feestdos treurig genoeg uitzag, zijn eersten boekhouder en kantoor bediende, in een met hemelsblauw laken bekleede staatsiesloepop den vroolijk in de zon schitte renden Theems naar buiten voer. Zijne bloedver-

Schiedams Jaarboek | 1877 | | pagina 112