25 en voor het uitgaan met de kinderen, ten minste dagelijks zag het verbaasde vrouwenpubliek niet alleen dat zijzelve met hare kinderen wandelde maar zelfs dat het kleine meisjeals zij boodschap pen deed, geen kinderen medenam naar de winkels. »Hoe domvonden de buurvrouwen, die zeiven zooveel gemak van hare kleine meiden hadden, en zij namen zich ook vast voor, om, zoodra ze juffrouw van D. eens spraken, deze eens wat goe den raad op dit punt te geven. Voorloopig ging dat nog niet goed, want de van Dordt's waren nog »de nieuwe menschen," daar zij pas sedert een paar maanden te H. woondenen weinig moeite deden om kennissen te krijgen. Zij hadden vroeger in Amsterdam gewoond waar zij, evenals hier, verfwaren in het groot en klein verkochten. Waarom ze eigenlijk verhuisd waren, waarom of ze niet wat meer moeite deden om »in de con versatie te komen" en waarom de vrouw er soms zoo bedrukt kon uitzien op deze en meer der gelijke vragen hadden de belangstellende H.enaars gaarne antwoord gehad, doch voorloopig schenen zij toch het vreemdst van alles nog te vinden, dat »die nieuwe vrouw" hare huishouding zoo maar midden in den morgen kon verlaten om zelve het werk van een kindermeisje te doen. Eene enkele menschlievende en radtongige had al eens vragend de stelling opgeworpen »of ér niet een beetje een streep door zou loopen?" want welbezien was het toch eigenlijk dollemanswerk, om iets te doen wat zoo geheel van den regel afweek en waar men nooit een ander fatsoenlijk mensch, die genoeg bediening had, mede bezig zag. sik denk dat zij ook zelve schuurt en schrobt en dat hare meid op een stoel en een stoofje zit," merkte een geestige buur aan en lachte zelve niet weinig om deze pas verzonnen aardigheid.

Schiedams Jaarboek | 1877 | | pagina 121