»Gij weet het dus niet zeker?" bleef de dokter vragen, en hoezeer uitroepingen van allerlei aard hem gedurig stoorden in zijn onderzoek, hij hield steeds voet bij stuk en kreeg eindelijk de beken tenis dat niemand dan het kindermeisje uitlegging zou kunnen geven. Antje werd geroepen. De dokter keek haar strak in de oogen en vroeg: waar heeft het kind jene ver gedronken?" »'t Was anijs," stamelde het meisje verschrikt. »Wie gaf het haar?" «Ik mag door den grond zinken.. begon zij, plotseling begrijpende hoe ze zich versproken had maar haar ondervrager beheerschte baar. «Geen leu gens," beval hij, en vroeg: waar kreeg het dien anijs?" »Nu, 't was haast niets, maar ze schreide zoo hard en toen was ik vlak hij mijn huis, nu en daar stond nog wat anijs in een glas moeder heeft een kroegje en toen sopte ik daar haar beschuit in en dat zoog zij uit en ze vond het zoo lekker, maar zij heeft er niets van binnen gekregen, en was eerst heel wel." «Maar toen ze de deur uitkwam viel zé stellig neer?" vroeg de dokter. Antje knikte toestemmend. De dokter had voor een ondeelbaar klein oogenblik het gevoel van triomf, maar een blik op het gelaat der vrouw was voldoende om hem te doen zeggen, dat hij het lijkje nog eens wilde zien. liet zou hem toch niet verwonderen, als er ook eene aandoening van het hart En werkelijk slaagde hij er in om iets te zeggen, waaruit do omstanders de later dikwijls herhaalde bewering trokken, dat het kind toch niet in het leven had kunnen blijven. Dat vonden zij een heelen troost voor de ouders en deze stemden toe, maar in den grond der zaak hield de moeder zich altijd 3'

Schiedams Jaarboek | 1877 | | pagina 131