7 »Wat?" riep Beethoventoen Umlauf hem mede deeldedat de partij reeds aan Schroeder was opge dragen, mademoiselle Schroeder, eene zeventienjarige en mijn Leonore?! Weet ge dan niet, Umlauf dat men, om zulk een rol op zich te kunnen nemengeleefd geliefd, geleden moet hebben? Daar komt niets van terecht? Dan moest mijne opera liever in het geheel niet gegeven worden. Hoe kan men een kind zulk eene verheven rol toever trouwen De kapelmeester trok de schouders op en toonde het kabinetschrijven. «Beste vriend," antwoordde Umlauf, «elke tegenwerping is overbodig. Hier hebt ge het Keizerlijk bevel zwart op wit; de opera moet dus gegeven worden. Gij weet even goed als ikdat ons eene betere Leonore op dit oogenblik niet ten dienste staat; wij moeten alzoo zien, wat wij met mademoiselle Schroeder doen kunnen, en ik hoop, dat hare moeder Beethoven liep met de handen op den rug de kamer op en neder. «Nu; wat mij betreft," sprak hij driftig, «als het dan toch moet. Maar dat verzeker ik uUmlauf, ik wil met de heele zaak niets te maken hebben. Ik ga naar buiten hoewel het midden in den winter is en komt ge mij soms vragen, mijne opera zelf te dirigeeren, dan zijn we den langsten tijd vrienden geweest." De kapelmeester zweeg, maar hij glimlachte. Toen hij echter heen ging en weder aan de al te jeugdige Leonore dacht, slaakte hij een zwaren zucht. Wilhelmine wierp op dat oogenblik hare lokken naar achteren en verliet het klavier. «Gij zijt niet tevreden moederzei zeen leide hare hand op moeders arm «ik zie aan uw gezicht, wat gij mij zeggen wilt." »Nu?" Mevrouw Sophie Schroeder, die hare dochter, terwijl deze bij het klavier haar rol inzag, vooral om trent het spel in de kerker-scer.en verscheidene raad gevingen medegedeeld had, staarde haar nu in de schit terende oogen. «Nu mijn kind «Ik kan alleen de eerste acte meester worden. Om

Schiedams Jaarboek | 1879 | | pagina 111