12 IIoiul op, houd op!" riep hij »wie van ons was nu getroiïen Als Milder aan deze plaats kwam. rezen ieders haren te berge, het drong tot in merg en been. Mijne arme, arme opera! Mademoiselle Schroeder. hebt ge dan, behalve uwe tonen, volstrekt niets anders in uwen boezem Tödt erst sein Weib daar moet alles in u bruisen, branden, uwe oogen moeten bliksemenNiet alleen zingen, ook spelen, jammeren, woeden, razen 1" «Maar, beste Beethoven," waagde Umlauf aan te merken, »gij zijt. ook veel te opgewonden. Ik zei u immers dadelijk, dat we geen keus hadden. Wat moet er morgenavond van worden, als «Mijn arm kindroept op dit oogenblik mevrouw Schroeder en vliegt het tooneel op. «Water!" schreeuwt Rocco. Florestan vangt de bewustelooze in zijn armen op. Een zacht gemor gaat onder de aanwezigen op. Umlauf grijpt moed. Hij loopt haastig op den meester toe en zegt, luid genoeg dat allen het hooren: «Beethoven, zoo gaat het niet. Dit is het pijnlijkste oogenblik van mijn leven, omdat ik u verklaren moet, dat het onmogelijk is, u morgen de leiding uwer opera toe te vertrouwen. Orchest en zangers zijn van hun stuk gebracht, gij ziethoe het met Schroeder gesteld is en «Volstrekt niet noodig," antwoordt hem Beethoven met schamperen lach, terwijl hij zich stevig in zijnen mantel wikkelt en den kraag opslaat, «ik had in't minst geen plan morgen te komen, 'k heb er nu al genoeg van, meer dan genoeg, ik kan zulk geknoei niet aanzien, en 't spijt me om de Keizerindat zij het volstrekt zien wil'. Goeden avond." Met gejaagde schreden verlaat hij het orchest. Men omringt Umlauf en schudt hem onder dankbetuigingen de hand. Zoodra Wilhelmine de oogen weer opslaat

Schiedams Jaarboek | 1879 | | pagina 116