10 iu de woorden dezer arme vrouw doorstraalden, en nieuwsgierig, meer omtrent haar en hare lotgevallen te vernemen, zette ik het gesprek met haar voort. Ik vernam nu, dat zij twee kinderen had haar man was arbeiderzij had met naaien eenig geld verdiend, en zoo hadden deze menschen hun leven in zorg en moeite doorgebracht, onbekend aan de wereld, van den ochtend tot den avond in 't zweet huns aanschijns werkende voor een droog stukje roggebrood en een schamel stukje kleeren. «Maar nu, mijnheer," zoo eindigde zij haarverhaa', «zij wij den Koning te rijk: jaren lang hebben wij slechts één wensch gehad, en die is nu op het punt van vervuld te worden. Wij hoopten namelijk nog eens zoo gelukkig te zijn van een eigen hutje te bezitten, en zie nu eens achter u, mijnbeer! het huisje dat daar st.aat en op het dak na voltooid is, is het onze. Eerlijk hebben wij het verdiend, uit onzen mond hebben wij het gespaard reeds drie jaar staat het daar, zoo als ge het nu ziettoen werd mijn goede man ziek en onze zoo zuur verdiende spaarpenningen verdwenen nu echter is het ons met groote inspanning gelukt, het noodige bijeen te garen om het ontbrekende dak te voltooien. Overmorgen zal het geheel gereed zijn, en wij zullen voor goed onze onderaarsche woonplaats verlaten. O mijnheer, gij kunt ons geluk niet half beseffen, gij weet niet, hoe dankbaar wij ons gevoelenen toch ik zie aan uw gelaat, dat gij belang stelt in ons lot, dat gij een medelijdend hart bezit, gevoelig voor het lief en leed van een ander, 't Is ook daarom, dat ik u verzoek ons de eer aan te doen, ons eens in ons hutje te komen opzoeken, om getuige te zijn van ons geluk; gij neemt het mij toch r.iet kwalijk, niet waar mijnheer?" voegde zij er haastig bij. als had zij berouw over hare vrijpos tigheid, «maar ik zou wel iedereen deelgenoot van mijne blijdschap willen maken Tot tranen toe bewogen over de eenvoudige vreugde dezer vrouw, haaste ik mij haar te verzekeren, dat ik geenszins verstoord was, docli

Schiedams Jaarboek | 1879 | | pagina 123