3S geleefd zal hebben. Zij weigerden zelfs op een concert samen te zingenen niemand anders dan de eerste vrouw van het Koninkrijk, de Koningin Victoria in eigen persoon durfde het wagen haar te zamen tot een hof- concert te ontbieden. Aan deze oproeping moest gevolg gegeven worden, en hoe zij ook innerlijk gestemd mochten zijn zij ont moetten elkander met een glimlach op de lippen en een koel vriendelijken blik, en als beschaafde vrouwen die haar wereld verstondenwisten zij haar gevoel te beheerschen. Wat het uiterlijk betrof, kon de blonde bleeke dochter van het Noorden zeer zeker niet in vergelijking komen met de zwartoogige zuidelijke schoonen en toch lag er iets in de slanke, eenvoudige gestalte van Jenny Lind, die zoo teer en onopgesmukt in het witte luch tige kleed naast de beide rijk versierde kunstenaressen optrad, dat onwillekeurig den blik, maar meer nog het hart aantrok. Zoo stonden de drie damesomringd door hare vrienden en bewonderaars, groepsgewijze in de zaal ver deeld, tot de Koningin haar bij zich liet ontbieden. Met haar gewone vriendelijkheid heette de hooggeplaatste vrouw haar welkom; zij zeide, dat zij zich zeer ver heugde de drie vorstinnen op het gebied der zangkunst voor do eerste maal te zamen te zienwees er op, hoe schoon het is wanneer dergelijke talenten zonder afgunst met en bij elkander leefden en de eene zich verheugde over den roem van de andero, daar toch ieder voor zichzelve lof en hulde genoeg ontving om tevreden te zijn. De zangeressen verzekerdendat dit steeds bij haar het geval was geweest, dat zij elkander hoogschatten en vereerdenon eene van haar ging in haar be scheidenheid zelfs zoover, om een vergelijk tusschen haar en de beide anderen als iets geheel onmogelijks te doen voorkomendaar deze toch ver boven haar ston-

Schiedams Jaarboek | 1879 | | pagina 142