11 allen, beweerde hij, en daarom zou zij gekroond worden als koningin der schoonheid, Het klonk El sa als een sprookje in de ooren, toen hij haar voorspiegelde, hoe ze voortaan zou wonen in een prachtig huishoe ze gekleed zou zijn als een prinses en hoe ze niets zou behoeven te doen dan te genieten van alles wat het leven aanbood, maar te midden van die verwonderlijke voorstellingen hoorde ze duidelijk de stem barer moeder, die riep: «Elsa, keer dadelijk terug, keer alleen terug. Uw geleider brengt u op een dwaalweg." Zij zag en zie! ze waren juist genaderd aan den graf heuvel harer ouders. Elsa liet den arm van haar geleider los en knielde neder. »0 moeder," smeekte zij, «geef toch niet zoo'n wreed bevel. Laat mij gelukkig zijn," maar nogmaals hoorde zij duidelijk: «Keer alleen terug, Elsa, of ge zijt verloren." Het meisje sloeg de handen voor de oogen, de blin kende weg was op bevel van den jongen man geopend een heerlijke geur van bloemen stroomde haar tegen, en nog veel mooier dan straks kwam haar alles voor wat zij toen aanschouwd had nu ze er nogmaals naar keek. Haar geleider nam hare hand. «Kom mede," zeide hijen ze volgde. «Waar is uw gouden sleutel?" vroeg de portier. «Hier is de mijne, en zij. schoonheid en jeugd openen haar immers den weg «O zeker, zeker," luidde het antwoord, maar Elsa verbeeldde zich, dat het spotachtig klonk, en toen ze nu nogmaals haar moeders waarschuwend «keer terug," hoorde, toen vatte zij een moedig besluit en vlood henen. De jonge man volgde haar, maar zij riep hem toe, dat zij alleen moest gaan en, dat zij hem verzocht haar niet te volgen. Ademloos kwam zij thuis, en toen zij vermoeid neer was gevallen op haar strooleger, toen kwamen de tra-

Schiedams Jaarboek | 1880 | | pagina 115