7 landgoed, dat hij na den dood zijns vaders met zijn moeder en zuster bewoondeverlatenom elders een uitgebreider werkkring te zoeken. Dit was echter niet de eenige reden van zijn vertrek. Ook was het niet een plotseling opkomende reislust, die hem bewoog, allen, die hem lief waren, te verlaten. Bernard was drie en dertig jaar oud, en in den volsten zin des woords een schoon man te noemen. Was het wonder, dat hij de trots zijner moeder was, en dat deze niets liever wenschte, dan dat haar Bernhard zich spoedig een lieve gade zou kiezen Kort geleden hadden ook twee vrienden zijner jeugd hun bruiloft gevierden zijn moeder had in haar laatsten brief zulk een schoon tafereeltje van hun geluk opgehangen, dat Bernard nu meer dan ooit door een smartelijk gevoel van eenzaamheid overvallen werd. De dringende beden zijner moeder droegen er toe bij, om hem zoo spoedig mogelijk Seeburg te doen verlaten, ten einde afleiding voor zijn rusteloozen geest te zoeken. In Lnu verwachtte hij een vriend, die, even als hij, niet gehuwd was. Op denzelfden dag, waarvan we melding maakten, kwam de langverwachte, 't Was nog altijd dezelfde levenslustige, humoristische vriend van eertijds. Hun samenzijn was echter zeer kort, daar de tijd van den heer Hellmuth zeer beperkt was. Daarom besloot Bernard, te zamen verder te reizen, omdat hij zoolang mogelijk van het bijzijn zijns vriends kon genieten. Hij kwam immers nog altijd vroeg genoeg bij tante Betsy te Moorhausen. Reeds d<m volgenden dag zien we de twee vrienden gearmd naar het station wandelen. Te midden van de schoonste tuinen gelegen, was het een waar uitspanningsoord voor de bewoners van bet stadje L Er bewoog zich dan ook een talrijke menigte op bet perron, waaronder ook de beide vrienden zich bevonden. Hun gesprek liep thans over den brief van tante Betsy. «Welk een zot idee, lieve vriend," sprak Ilellmuth,

Schiedams Jaarboek | 1883 | | pagina 119