13 ontvangen aangaande de speculaties of dergelijke geld zaken. In 't eerst nam de heer Mandel volstrekt geen notitie van de aanwezigheid zijner zuster, en hij geloofde gig- wis, dat zij als eene onzichtbare wolk verdampen moest voor de majesteit voor zijn toorn, eindelijk echter bleef hij plotseling voor haar staan, en sprak op ruwen toon »Wat is er?" «Niets,was het antwoord, want tante Betsy hegreep zeer goed, dat ze de zaak in Ella's belang nu moest laten rusten, wilde ze haar niet geheel bederven. »Ik zal op een anderen tijd wel eens terug komen." Met deze woorden wilde zij zich verwijderen. «Halt! blijf!" beval de heer Mandel op gebiedenden toon. «Ge komt juist op den gelegen tijd." «Wat wilt ge van mij?" «Daar, lees dit," riep de heer Mandel, terwijl hij zijne zuster naar de schrijflessenaar heentrok. Hij greep meteen naar een der talrijke brieven, die hierop ver spreid lagen, en hield deze voor de oogen der verbaasde Betsy. Juist in 't midden er van was eene advertentie op geplakt, vier sierlijk blauw getrokken lijnen vormden een netten rand, welke weder door een gelijk aantal roode omgeven waren. «Uitstekend middel tegen roode neuzen etc." las tante lletsy, en we zullen hier maar terstond de opheldering bijvoegen, dat dokter Wilkens zich in de adresseering vergist had, 't welk zeer gemakkelijk kon geschieden,' daar de eene broeder Frans, en de andere Frits heette. Betsy begon hartelijk te lachen. «Juist aan den rechte besteed," sprak zij honend. «Gij zijt immers zelf de oorzaak, dat men zich over uwen neus vroolijk maakt. Dat komt van den ontzet- tenden dorst, waarmede ge altijd behept zijt. Met iederen dag wint ze aan schoonheid, en gewis komt ééns de

Schiedams Jaarboek | 1884 | | pagina 125