17 de heer Mandel zich bezonnen en aan Ella's bede ge hoor gegeven, om bij zijn chef naar hem te informeeren. Ten slotte zou misschien de lieer Polenz hem onder bedekte woorden met zijn engagement komen feliciteeren. Ruddecke s ontroering te schilderen, toen hij in plaats van een gelukwensch, eene donderende strafpredikatie ontving zijn schrik te beschrijven, toen hij van zijne euveldaden hoorde daartoe gevoelt zich mijne pen niet in staat. Vergeefs betuigde hij zijne onschuldde schijn was te zeer tegen hemen de directeur was ten stelligste overtuigd, dat hij zich in het karakter van den jongen man deerlijk vergist had, terwijl ook de ondervinding leerde, dat gunstelingen de ondervonden weldaden met den zwartsten ondank beloonen. De laatste hoop op Ella's bezit aldus vervlogen zijne toekomstige loop baan vernietigd dat was op eenmaal te veel! Ruddecke was ten einde raad, en toen hijdesavo<ds eeno eenzame wandeling maakte, was een oogenblik de gedachte aan zelfmoord door zijn hoofd gevlogen, doch zijr. verstand zegevierde en hij nam zich voor, zijn lot waardig te dragen. Den volgendan dag ging het voorgevallene als een loopend vuurtje van mond tot mondofschoon het moeielijk te zeggen viel, wie het openbaar gemaakt had. Natuurlijk volgde een uitgebreid artikel in de courant. Het luidde aldus: «Sedert jaar en dag ontvingen talrijke personen in de residentie, zonder onderscheid des geslachts, anonieme brieven, waarin op boosaardige wijze den spot gedreven wordt met, den ontvanger of de ontvangster. Dames met een slecht gebit worden kunsttanden aangeraden, en dergelijke aardigheden meer. We zouiien te veel ruimte van dit blad vergenindien we melding zouden maken van alle advertenties, die op menigvuldige menschelijke zwakheden en ijdelheden betrekking hebben, en bij wier ontvangst een ieder zich onaangenaam aangedaan gevoelt.

Schiedams Jaarboek | 1884 | | pagina 129