20 ziekenhuis te gaan, daar er zich hij hem verschijnselen van typhus hadden voorgedaan. Dit gaf den doorslagen bleek van schrik toog de goede vrouw naar boven om Ruddecke te smeeken, toch in het belang van hem zeiven en haar huisgezin in het ziekenhuis te gaan, daar hij hier noodwendig eene betere verpleging ontving. Toen brak ze in tranen uit. Ruddecke begreep, dat de vrouw gelijk had de tranen deden het overige, en zoo besloot hij, zich aan des dokters schikking te onderwerpen. Werkelijk, hij gevoelde zich op 't oogenblik zeer ziek, dan was hij weer heet. dan koud; ook gevoelde hij een belemme ring in de ademhaling. Even hierna stond de vigelante voor de deur, om hem te vervoeren. Leunende op den arm des dokters, liep hij langzaam de trap af. De bezorgde hospita had reeds eene wollen deken en een kussen in het rijtuig neergelegd, opdat de zieke goed toegedekt zou zijn. Toen de dokter weer op zijne eigene kamer terug kwam, begon hij te glimlachen. »0inbeelding, wat zijt ge toch voor wonderbare macht," sprak hij zacht. «Nauwelijks was ik mijn komediespel begonnen, of hij gevoelde zich reeds ziek wel geen bewijs, dat het sterven hem welkom was. Welnu, met een paar dagen laat ik hem weer gezond worden Na een bezoek in hot ziekenhuis afgelegd te hebben, richtte de dokter zijne schreden naar het bureau dei- kredietbank. Toen hij het kantoor van den chef binnentrad, vond hij daar tot zijne groote verbazing Ella in een druk gesprek met den heer Polenz gewikkeld. Bij zijne verschijning nam zij echter haastig afscheid

Schiedams Jaarboek | 1884 | | pagina 132