33 Lissie was ook van hare plaats opgerezen. Zij nam de hand, die hij haar toestak, niet aan, maar trad eene schrede terug. Hare oogen schitterden van toorn en spijt, en haar gelaat was marmerwit. Hare lippen tril den, terwijl zij hem toeriep «Neen-nooit of nimmer!" John Milders sprak geen woord. Hij staarde haar ver wonderd aan, terwijl hij min of meer verbleekte, maar voor 't overige hield hij zich waardig en bedaard, als altijd. Lissie was intusschen nog bleeker geworden: zij hijgde naar adem. «Tienduizend voet onder de Aarde, daar wil ik uwe vrouw zijn!" riep zij op spottend-lachenden toon. »Ja, indien wij elkaar ooit tienduizend voet onder de Aarde weder ontmoeten, dan zij beefde nog erger van woede dan daareven dan moogt gij uw aanzoek herhalen, dan moogt gij mij uw hand aanbieden, en dan zal ik die aannemen. Lissie's woede scheen te klimmen met elk woord, dat zij uitbracht. Over John Milders gelaat speelde een nauw merkbaar glimlacfye, maar 't duurde slechts ééne seconde; toen was zijne houding weer even bedaard en kalm als altijd. aU spreekt immers in ernst, miss Lissie?" vroeg hij op hoffelijken toon. »Ja, tienduizend voet onder den grond, dat zweer ikHare lippen vertrokken zich zenuwachtig en hare oogen schoten vlammen. »Dan houd ik u aan uw woord". John Milders maakte eene beleefde buiging en vertrok. De deur is nauwelijks achter hem gesloten, of Lissie snelt naar hare kamer, werpt zich op haai' bed, en drukt haar gelaat in de kussens om in schreien en snikken uit te barsten. Zij had John Milders hartstochtelijk, met al het vuur eener eerste, reine liefde bemind, en beminde hem nog. Zij had zijn aanzoek afgewezen, omdat zij zich beleedigd gevoelde door John's kalmte en mannelijke fierheid.

Schiedams Jaarboek | 1884 | | pagina 145