35 uiterlijke koelheid en trots een vuur hebben bespeurd, dat door berouw en spijt voortdurend werd aangewak kerd. Hoe meer zij John's gedrag en zijne terughoudend heid tegenover alle andere meisjes en jonge vrouwen leerde waardeeren, hoe grooter hare achting, hoe inniger hare stille liefde voor hem werd. Op die wijze verliepen er twee jaren, in welk tijds verloop de babbelzucht allerlei verzinsels en legenden had weten te spinnen uit die geheimzinnige betrekking tusschen Lissie Castor en John Milders Op zekeren dag verbreidde zich het nieuwtje, dat John zich had ingescheept voor een pleizierreis naar Europa. Lissie vernam dit het eerst van haar papa. »Ik heb insgelijks plan", zei de heer Castor, weldra een reisje door Europa te maken, en heb met John afgesproken, elkaar te Parijs te zullen ontmoetenen dan tezamen door Zwitserland en Italië te reizen. Hebt gij lust, mee te gaan?"... Lissie werd beurtelings bleek en rood. maar zei', zonder zich één oogenblik te bezinnen »Ik neem uw voorstel aan, papa. Ik ben niet bangJohn te ont moeten. Europa is zoo groot!" Een praktisch man als papa Castor laat tusschen de opvatting en de volvoering van een plan niet veel tijd verloopen. Lissie had nauwelijks gelegenheid om voor hare uitrusting te zorgen. Den avond vóór den dag van vertrek bracht zij meerendeels in stille overpeinzingen door. Met hare gedachten vertoefde zij bij den te kwader ure versmaden minnaar. Zij ondervroeg haar hart. »Ja", sprak de stem daar binnen, »onze liefde is in 't minst niet verflauwd." Een diepe zucht ontsnapte aan Lissie's gemoed, en een zenuwachtig beven der lippen verried de inspanning, waarmee het jonge meisje hare aandoening zocht te onderdrukken. Eindelijk sprongen er grooto tranen uit de mooie

Schiedams Jaarboek | 1884 | | pagina 147